سفارش گل

شاه‌دانه گیاهی یک ساله با برگ‌های قطره‌ای است. میوهٔ این گیاه ریز و روغنی بوده و ویژگی آرامش بخش دارد که از آن جهت بهبود هم استفاده می‌شود. از بخش‌های مختلف این گیاه مشتقات زیادی از عبارت تخم شاه‌دانه، الیاف شاه‌دانه و مواد روانگردان حاوی ماری‌جوانا حشیش تولید و ساخت می‌شود.
معین ات گیاه شاه‌دانه
گیاهی شبیه به گزنه که بلندیش تا دو متر می‌رسد. غنجهای متعدد، برگهای کشیده و دانه‌های ریز است. همچنین از دانه‌ها جهت تهیه و تولید روغن و تولید صابون استفاده می‌شود. برگ‌ها و غنچه مستقیماً یا جهت تولید بنگ استفاده می‌شد. تی. اچ. سی در گونه ماده این گیاه غلظت دارد. بر طبـق بیانات مورخین، شاهدانه از اولین گیاهانی بوده که بوسیله بشر کشت شده‌است و مصرف از برگ غنچه شاهدانه (کانابیس) به عنوان کانابانوید به بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

در گاهی از کتب قدیمی به کانابیس گیاه مقدس می‌گفتند. از این گیاه جهت بهبود بعضی بیماری ها-کم کردن درد قاعدگی خانم ها-بهبود افسردگی و... مصرف می‌شود. شاهدانه در استانهای فارس، اصفهان، تهران و شمال ایران کشت می‌شود. این گیاه در ایران به نام وید یا کنف شناخه می‌شود.

خاصیتهای دارویی شاهدانه
دانه شاهدانه، یکی از مغذی‌ترین و قابل هضم‌ترین مواد غذایی روی زمین است. دانه شاهدانه سرشار از پروتئین،‌ اسیدهای آمینه ضروری اسیدهای چرب ضروری است.

دانه‌های شاهدانه خواص تغذیه‌ای زیادی هستند منبع بهتر ی از اسیدهای چرب ضروری و اسیدهای آمینه ضروری نیز مواد معدنی هستند .

طبق نتایج تحقیقات، افرادی که به طور مرتب دانه‌های شاهدانه را مصرف می‌کنند فشار خون و همین طور میزان کلسترول بد در خون آن‌ها با كم شدن روبرو خواهد شد.

پروتئین و آنزیم‌های موجود در دانه‌های بدون پوست شاهدانه، از آن جا که سبب كم شدن ورم و التهاب می‌شود کمک خوب ی برای مبتلایان به آرتروز همچنین درد مفاصل محسوب می‌شود.

اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، شاهدانه را همراه با صبحانه میل بکنید . استفاده شاهدانه وقت صبح و در وعده صبحانه، باعث حس سیری زیاد طی روز در شما خواهد شد به این ترتیب دیگر نسبت به میل کردن غذاهای شور شیرین اشتهای کاذب نخواهید داشت.

مصرف شاهدانه همین طور سبب تقویت سیـستم ایمنی بدن نیز تنظیم هورمون‌ها خواهد شد.

گاهی از مبتلایان به «ام اس» برای رفع علائم مساله خود، به طور قانونی از شاهدانه مصرف می‌کنند.

بررسی ها روی گیاه شاهدانه جهت تولید دارویی به عنوان بهبود بیماری ‌های ناتوان کننده سیستم عصبی بدن ادامه دارد.
پژوهشگران آمریکایی اعلام کرده ‌اند ترکیب شیمیایی گیاه شاهدانه می‌تواند مانع گسترش سلول‌های سرطان سینه در بدن شود.

محققان خوب به کشف یک ماده شیمیایی در گیاه شاهدانه شده‌اند که اثر ضدافسردگی دارد. آنان دریافته‌اند که این ترکیب شیمیایی می‌تواند به تولید دوباره سلول‌های عصبی یاری کند.

شاهدانه ضد اسپاسم و انقباضات عضلانی است.

شاهدانه مسهل است و در بهبود یبوست فرد د دارد.

- برای افرادی که دچار احتباس ادرار شده‌اند، شاهدانه کارساز است.

- روغن شاهدانه گرم و خشک است جهت درد گوش مفید است.

گیاه شاهدانه مسکن واقعی تاثیر گذار ی برای درد شکم و معالجه میگرن و درد اعصاب روماتیسم است.

چنانچه به دنبال راهی جهت كم شدن وزن خود هستید، شاهدانه را همراه با صبحانه میل بکنید . استفاده شاهدانه وقت صبح و در وعده صبحانه، باعث حس سیری زیاد طی روز در شما خواهد شد به این ترتیب دیگر نسبت به میل کردن غذاهای شور و شیرین اشتهای کاذب نخواهید داشت.